Haberler Etkinlikler
m-TOD İkinci El Cihaz Düzenlemesi Hakkında Basın Bülteni
22 Ağustos 2020

Aşağıdaki linke tıklayarak basın bültenini okuyabilirsiniz.

İkinci El Cihaz Düzenlemesi Hakkında Basın Bülteni

Afet İletişim Rehberi Kamu Spotu
17 Ağustos 2020

Derneğimiz koordinasyonunda, T.C. İçişleri Bakanlığı, T.C Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu işbirliğiyle; ülkemizde ve yakın coğrafyamızda yaşanan depremler sebebi ile vatandaşlarımızın başta deprem olmak üzere, afet durumlarında iletişimlerini sürdürebilmeleri için yapmaları gerekenleri anlatan “Afet İletişim Rehberi” temalı bir kamu spotu hazırlanmıştır.

COVID-19 hakkında Ortak Basın Açıklaması
18 Mart 2020

Mobil Telekom Operatörleri olarak "Türkiye’nin her köşesinde, iletişim ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için mobil-sabit altyapımız ve dijital servislerimizle vatandaşlarımızın yanındayız." Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği olarak üyelerimizin “Ortak Basın Açıklaması”nın tam metnini bulabilirsiniz.

Ortak Basın Açıklaması

Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresi, Akıllı Şehirler Paneli
16 Ocak 2020

T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği(TBB) işbirliği ile düzenlenen Uluslararası Kongre’nin ikinci günü, 16 Ocak 2020 tarihinde ATO Congresium'da, .Sn.Gul Ertug, Sn.Hasan Suel, Sn.Ceyhun Ozata, Sn.Tayfun Topkoc, Sn.Munir Kundakci & Sn. Alper Yeğin’in katıldıkları paneli Dernek Genel Sekreterimiz Erhun Baş yönetti. Kongrede TBB tarafından düzenlenen Akıllı Şehirler Fikir ve Proje Uygulama Yarışması'nın sonuçları açıklandı ve Sayın Cumhurbaşkanı tarafından ödülleri takdim edildi. Ayrıca belediyeler akıllı şehir alanındaki uygulamalarını sergileme fırsatı buldu ve akıllı şehirler alanında projeler gerçekleştiren şirketlerin stantları yer aldı.

Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.
Türkiye Belediyeler Birliği hakkında bilgi için tıklayınız.

m-TOD 28. Kalite Kongresi’nde
26 Kasım 2019

26 Kasım 2019 tarihinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda 28. si düzenlenen Kalite Kongresi’ne katılım gösterdik.

m-TOD 19. Bilişim Zirvesi’nin Stratejik İş Ortağı
20 Kasım 2019

20 Kasım 2019 tarihinde İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleşen Bilişim Zirvesi’nde Dijital Dönüşüm: Veri Otobanı platformunun stratejik iş ortağı olarak yer aldık.
Üyelerimiz ve değerli paydaşlarımızın katılımlarıyla oturumlarımızı gerçekleştirdik.
19. Bilişim Zirvesi Teknolojinin Kaptanları Ödül Töreni’ne katıldık.

m-TOD, T.C. Ticaret Bakanlığı Eğitim Seminerine Katkı Sağladı
15 Kasım 2019

15-16 Kasım 2019 tarihlerinde Antalya’da Ticaret Bakanlığımızın 81 ilin Tüketici Hakem Heyeti Raportörlerine yönelik olarak düzenlediği iki günlük hizmet-içi eğitim seminerine Dernek olarak katkı sağladık

m-TOD Dünya Radyo İletişim Konferansı'nda
30 Ekim 2019

28 Ekim-22 Kasım 2019 tarihleri arasında Mısır’ın Sharm el Sheikh kentinde gerçekleşen Uluslararası Telekomünikasyon Birliğinin (ITU), 38. Dünya Radyo İletişim Konferansı’nda (World Radiocommunications Conference-WRC) Genel Sekreterimiz Erhun Baş tarafından temsil edildik.
Konferans, uluslararası spektrum planlarının yenilenmesi amacıyla üye ülke idarelerinin ve sektör üyelerinin katılımı ile gerçekleşiyor.

m-TOD’tan PWN Eşitlik Elçisi CEO’lar Projesine Destek
3 Ekim 2019

3 Ekim 2019 tarihinde Genel Sekreterimiz Erhun Baş; toplumsal cinsiyet eşitliğini desteklemek amacıyla Profesyonel İş Kadınları Derneğinin Eşitlik Elçisi CEO’lar projesine katıldı.

TBMM DİLEKÇE KOMİSYON BAŞKANI ZİYARETİ
02 Temmuz 2019

Genel Sekreterimiz Erhun Baş, TBMM Dilekçe Komisyon Başkanı Sayın Av. M. Belma Satır’ı makamında ziyaret etti.

17 MAYIS DÜNYA TELEKOMÜNİKASYON VE BİLGİ TOPLUMU GÜNÜ
17 Mayıs 2019

17 Mayıs Dünya Telekomünikasyon ve Bilgi Toplumu Günü’nün 50'ncisine ulaştığımız bu yılda sektörümüzdeki tüm telekomünikasyon ve bilişim çalışanlarının anlamlı gününü en içten dileklerimizle kutlarız.

m-TOD 1. ULUSLARARASI AKILLI ULAŞIM SİSTEMLERİ ZİRVESİ'NDE YER ALDI
06 Mart 2019

6-7 Mart 2019 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen 1. Uluslararası AUS Zirvesi’nde, Genel Sekreter Erhun Baş, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Mehmet Cahit Turan’ı, KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Sayın Tolga Atakan’ı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Ömer Fatih Sayan’ı m-TOD standında ağırladı. Genel Sekreter Erhun Baş yeniden Akıllı Ulaşım Sistemleri Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

m-TOD MOBİL DÜNYA KONGRESİ 2019 İÇİN BARSELONA'DA
25 Şubat 2019

Mobil Telekomünikasyon Operatörleri - m-TOD, Barselona’da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi’nde, Türkiye delegasyonunda yer aldı. 25-28 Şubat 2019 tarihleri arasında organize edilen etkinlik çerçevesinde Bakanlık Programı dahil tüm verimli toplantılara katılım gösterildi.

m-TOD CİHAZ TAKSİT DÜZENLEMESİNE İLİŞKİN BASIN BÜLTENİ
29 Ocak 2019

Taksit Düzenlemesinin Uzatılması Ekonomiyi Canlandıracak.

Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği (m-TOD) Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Terzioğlu, cep telefonu taksit düzenlemesinin uzatılmasının, ekonomideki canlılığı sürdüreceğini vurguladı. ”Ticaret Bakanlığı’nın söz konusu düzenlemesi sektörde istihdam azalmasının önüne geçerek yeniden canlanmayı da beraberinde getirdi. Mobil iletişim sektöründeki sürdürülebilirliği sağlamak amacıyla diğer sektörlerde olduğu gibi, taksit düzenlemesinin en azından 2019 yıl sonuna kadar devam etmesini arzuluyoruz” dedi.

PDF sayfası için tıklayınız.

m-TOD ULUSLARARASI İŞ BİRLİKLERİNİ ARTIRIYOR
27 Kasım 2018

Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği m-TOD, Uluslararası GSM Birliği GSMA ile işbirliği alanında bir Mutabakat Zaptı imzaladı.

Dünya üzerinde 700’den fazla Mobil Operatörü ve global teknoloji şirketlerini üye olarak bünyesinde barındıran GSMA yönetiminde m-TOD Üyeleri Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone da aktif olarak yer alıyor. Dubai’de imzalanan Mutabakat Zaptı ile, mobil teknolojiler alanında her sene dünyanın en büyük organizasyonu olan Mobil Dünya Kongresi MWC’yi düzenleyen GSMA ile ortak etkinlikler, yayınlar, eğitim ve kamu kuruluşları ile çalışmalar alanlarında işbirliği yapılması öngörülüyor. Mutabakat Zaptını m-TOD adına Genel Sekreter Erhun BAŞ, GSMA adına ise Regülasyondan Sorumlu Global Başkan Yardımcısı John Giusti imzaladı.

m-TOD, TİCARET BAKANI RUHSAR PEKCAN İLE BİR ARAYA GELDİ
21 Kasım 2018

m-TOD Yönetim Kurulu Ticaret Bakanı Sn. Ruhsar Pekcan ile bir araya gelerek sektör değerlendirmesi yaptılar. Toplantıya Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sn. Dr. Ömer Fatih Sayan, Ticaret Bakan Yardımcısı Sn. Gonca Yılmaz Batur ve Bakanlıklarının üst duzey bürokratları katılım sağladı.

GSMA ORTADOĞU VE KUZEY AFRİKA YETKİLİLERİ DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
27 Mayıs 2018

GSMA Ortadoğu ve Kuzey Afrika Stratejik İşbirliği Sorumlusu Sayın Ammar Hamadien ve Ortadoğu ve Kuzey Afrika Kamu Politikaları Direktörü Mohamed Abbes, derneğimize ziyaret gerçekleştirdi. GSMA hakkında bilgi almak için tıklayınız.

m-TOD GENEL SEKRETERİ ERHUN BAŞ, HÜRRİYET GAZETESİ'NDEN AHMET CAN'IN SORULARINI YANITLADI
18 Mayıs 2018

m-TOD Genel Sekreteri Erhun Baş, Hürriyet Gazetesi 70. yıl özel teknoloji sayısında, Ekonomi Servisi Teknoloji Editörü Ahmet Can’ın sorularını yanıtladı.

Hürriyet 70. yıl Eki - Röportaj indirmek için tıklayınız.

m-TOD, DÜNYA TELEKOMÜNİKASYON VE BİLGİ TOPLUMU GÜNÜ VESİLESİYLE YAPAY ZEKA KONULU BİR PANEL DÜZENLEDİ
17 Mayıs 2018

Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği (m-TOD), Dünya Telekomünikasyon ve Bilgi Toplumu Günü vesilesiyle “Yapay Zeka” konulu bir panel düzenledi.

Panelde, telekomünikasyon dünyasında yapay zeka uygulamaları ile yapay zeka kullanımının gelecekte yol açması öngörülen gelişmeler hakkında konuşuldu. Evrensel Mobil Kapsama Projesi kapsamında canlı şebekede kullanıma başlanan Türkiye’nin ilk yerli ve milli baz istasyonu ULAK, Kars’ta gerçekleştirilen etkinlikle hizmete alındı.

Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU) hakkında bilgi almak için tıklayınız.
17 Mayıs Dünya Telekomünikasyon ve Bilgi Toplumu Günü m-TOD Basın Bülteni indirmek için tıklayınız.

m-TOD VE ÜYELERİ, ICT MEDYA NİSAN 2018 SAYISINDA
01 Nisan 2018

m- TOD ve üyeleri, ICT Medya Nisan 2018 sayısına konuk oldu.

ICT Medya hakkında bilgi almak için tıklayınız.
ICT Medya Nisan Sayısı hakkında bilgi almak için tıklayınız.

m-TOD GENEL SEKRETERİ ERHUN BAŞ AKILLI ULAŞIM SİSTEMLERİ DERNEĞİNİN 1. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA KATILDI.
28 Mart 2018

m-TOD Genel Sekreteri Erhun Baş, Akıllı Ulaşım Sistemleri Derneğinin 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı katıldı. Genel Kurul salonundaki tanıtım standında, derneğimiz hakkında bilgiler ve tanıtım broşürümüz Sayın Ahmet Arslan ile paylaşıldı.

AUSDER Akıllı Ulaşım Sistemleri Derneği hakkında bilgi için tıklayınız.
m- TOD tanıtım broşürü indirmek için tıklayınız.

GSMA MOBİL KALKINMA EKONOMİK ARAŞTIRMALAR MÜDÜRÜ DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
26 Mart 2018

GSMA Mobil Kalkınma Ekonomik Araştırmalar Müdürü Sayın Vasilis Douzenis, derneğimize ziyaret etti.

GSMA hakkında bilgi almak için tıklayınız.

m-TOD GENEL SEKRETERİ ERHUN BAŞ, HABERLEŞME TEKNOLOJİLERİ KÜMELENMESİ YÖNETİM KURULU BAŞKANIYLA BİR ARAYA GELDİ
23 Mart 2018

m-TOD Genel Sekreteri Erhun Baş, Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi Yönetim Kurulu Başkanı Veli Murat Çelik ile dernek ofisinde biraraya geldi.

Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi hakkında bilgi için tıklayınız.

DERNEĞİMİZİN OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI, 15 MART 2018 PERŞEMBE GÜNÜ GERÇEKLEŞTİ
15 Mart 2018

Derneğimizin Olağan Genel Kurul toplantısı, aşağıdaki gündem maddelerine uygun olarak, 15.03.2018 Perşembe günü, saat 16.00’da sekretarya adresimizde gerçekleşmiştir.

GÜNDEM

Açılış ve yoklama
Divan Heyetinin seçimi
Yönetim Kurulu faaliyet raporunun okunması ve müzakeresi
Denetim Kurulu raporunun okunması ve müzakeresi
Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyelerinin ibrası
2018 yılı tahmini bütçesnin müzakeresi ve onaylanması
Tüzük değişikliğinin önerisi ve onaylanması
Yönetim Kurulu asil ve yedek üyelerin seçimi
Denetim Kurulu asil ve yedek üyelerin seçimi
Dilek ve temenniler
Kapanış

TURKCELL, TÜRK TELEKOM, VODAFONE CEO'LARI VE m-TOD GENEL SEKRETERİ, GSMA MOBİL DÜNYA KONGRESİ'NE KATILDI
25 Şubat 2018

Üyelerimizi temsilen Turkcell CEO’su Sayın Kaan Terzioğlu, Turk Telekom CEO’su Sayın Paul Doany, Vodafone CEO’su Colman Deegan ve m-TOD Genel Sekreteri, GSMA Mobil Dünya Kongresi’ne katıldı.

GSMA Mobil Dünya Kongresine hakkında bilgi için tıklayınız.

m-TOD GENEL SEKRETERİ ERHUN BAŞ, 7. TÜKETİCİ HUKUKU KONGRESİ'NE KATILDI
23 Kasım 2017

m-TOD Genel Sekreteri Erhun Baş, 22-24 Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleşen 7. Tüketici Hukuku Kongresi’ne katıldı.

Tüketici Hukuku Kongresi hakkında bilgi için;

7. Tüketici Hukuku Kongresi
8. Tüketici Hukuku Kongresi

Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.